Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Міський голова Глобиного Станіслав Джусь програв апеляцію щодо питання відсторонення його від посади

11 грудня 2023 16:30

Принаймні до кінця року він не може повернутися на цю посаду.

У листопаді до Октябрського райсуду Полтави надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором про відсторонення від посади міського голови Глобиного Станіслава Джуся. У клопотанні було зазначено, що Глобинський міський голова діючи умисно, всупереч встановлених ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» принципів (максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням), зловживаючи службовим становищем з метою надання незаконної переваги юридичній особі щодо виконання робіт за завищеною ціною, виділив та розпорядився бюджетними коштами на необґрунтовано велику суму для закупівлі таких робіт, унаслідок чого територіальною громадою в особі Виконавчого комітету Глобинської міської ради Полтавської області безпідставно витрачено бюджетні кошти на суму 657671,70 грн на закупівлю робіт за завищеними цінами, що спричинило тяжкі наслідки.

31.10.2023 пану Джусю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, а саме у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави від 07.11.2023 відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Тоді розглядаючи справу і вирішуючи клопотання про відсторонення С.Джуся від посади міського голови, слідчий суддя враховував, що досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває і органом досудового розслідування проводяться слідчі дії, ще не вилучено весь обсяг необхідних документів та не допитано усіх свідків, які у тому числі, є працівниками міської ради.

У зв`язку із викладеним, з метою запобігання ризику негативного впливу на результати досудового розслідування, а саме для запобігання знищенню, приховуванню чи спотворення речових доказів, які мають значення для кримінального провадження, або впливу на свідків у даному кримінальному провадженні, такий захід кримінального провадження, як відсторонення від посади на теперішній час виправдовує потреби досудового розслідування та ступінь втручання у права і свободи підозрюваного.

Тож суддя клопотання слідчого задовольнив і відсторонив підозрюваного С.Джуся від посади Глобинського міського голови в межах строку досудового розслідування, тобто до 31 грудня 2023 включно.

С.Джусь оскаржив ухвалу безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Проте днями апеляційний суд залишив рішення Октябрьського райсуду Полтави в силі.

Нагадаємо, Мера Глобиного та однопартійця мера Кременчука Малецького від «За майбутнє» - Станіслава Джуся відсторонено від посади.

 

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися