Такий проєкт вже реалізується в школах Львівщини, а тепер до них приєдналася і Полтавщина.
Полтавщина належить до областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. Місто та область мають задовольняти не тільки основні потреби людей, для яких регіон став новим домом, а й допомогти із забезпеченням освіти та працевлаштуванням. Партнерство «#Taiwan_Can_Help #Free_the_Future» закладає основи для вирішення цих проблем, водночас нагадуючи жителям і ВПО, що вони не самотні. 1
7 серпня понад півсотні ноутбуків, мільтимедійні комплекси та інше обладнання отримали три освітні заклади області.
Зокрема, отримав техніку Полтавський навчально-виховний комплекс №16 Полтавської міської ради Полтавської області. Окрім цього, комплекти для класів інформатики отримали Кременчуцька гімназія №16 та Решетилівський ліцей ім. Олійника. Допомогли у цьому Міністерство діджиталізації Тайваню разом із партнерами (Acer Тайвань та Acer Україна, Полтавські міська та обласна влада, Український католицький університет, громадська організація «Демократичний форум», громадська організація «Нова Полтава», народний депутат Микола Княжицький, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, депутатка міської ради Юлія Городчаніна, депутатка Кременчуцької міськради Катерина Мусієнко).
Такий проєкт вже реалізується в школах Львівщини, а тепер до них приєдналася і Полтавщина.
«Я бачу, як ті школи, які отримали таку техніку у Львові, не мають проблеми з дефіцитом вчителів інформатики. Їм є, на чому вчити дітей. Це для нас дуже важливо», - каже ідейний натхненник проєкту, народний депутат України Микола Княжицький.
«Завдяки цим компʼютерам та робототехніці освітній процес буде більш інноваційним, більш прогресивним. Я сподіваюся, що ми спільно з колективами шкіл, які вже беруть участь у проєкті, продовжимо співпрацю, і вони стануть прикладами для інших шкіл», - повідомляє Юлія Городчаніна, депутатка Полтавської міської ради впевнена, що такий проєкт надзвичайно цінний для Полтави і Полтавщини.
«Ми тісно працювали з вчителями інформатики, ми тісно працювали з нашими контактами на місцях, щоб точно знати, що їм необхідно. І те, чого ми дуже хотіли уникнути - це щоб ми передали щось, влаштували шоу, а потім ці речі зовсім не використовувалися. Ми хотіли цього уникнути, тому базувалися лише на потребах, які нам безпосередньо передали вчителі», - повідомив Джон Скотт Марчант, радник міністра діджиталізації Тайваню, який особисто привіз подарунки для полтавських школярів.
Учнівські та педагогічні колективи отримали:
• 52 Acer Aspire 5 A515-45-R2YG (ноутбуки),
• 52 гарнітури,
• 3 набори Acer Smart Touch S1386WH (мультимедійні комплекси),
• 21 набір Lego Education Spike Prime 45678,
• 10 маршрутизаторів Keenetic Giga KN-1011.
Потужність цієї техніки дозволить учням та вчителям працювати з різноманітними програмами та виконувати роботи різної складності без пауз та зависань.
«Соціальна робота - один з наших пріоритетних напрямків. Полтавщина є одним із ключових регіонів, в яких приймають внутрішньо-переміщених осіб, і наразі тут існує потреба в підтримці освітніх проєктів. Прагнемо робити освіту в Україні якіснішою, більш інноваційною, щоб наші діти лишалися в Україні і могли навчатися на сучасній техніці», - говорить Євген Смеляк, представник компанії Acer пояснює, чому приватна компанія погодилася долучитися.
Гурток робототехніки в 16-му ліцеї Полтави вже здобув кілька нагород на всеукраїнському рівні, і це вдалося, попри те, що діти користувались старим приладдям. Тепер у їхньому розпорядженні нові набори лего. Окрім того, у школі облаштували сучасний клас інформатики. Вчителі тішаться.
Олександр Сидоренко, вчитель інформатики Полтавського ліцею №16, розповідає: «Програма передбачає з другого класу вивчення інформатики. Всі учні, а в нас їх близько 900, в школі будуть працювати за новесенькими ноутбукуми. Їхня перевага в автономності. Минулого навчального року дуже часто вимикали світло, і інформатика без електрики була дуже специфічним предметом - абсолютно теоретичним».
«Мабуть, це той наочний приклад, коли всі разом - виконавча, законодавча влада, і небайдужі, й волонтери - переймаються освітніми питаннями. Це складно переоцінити. Ви дбаєте про наше майбутнє, про наших дітей», - сказав директор Полтавського НВК №16 Віктор Явтушенко.
Його колега, очільник Решетилівського ліцею Ігор Король, додав: «Зараз інформатика для дітей - це дуже важливо. У нас є класи, які з початкової школи займаються робототехнікою, і для них це буде велике щастя. Також педагогічні працівники, особливо вчителі інформатики, дуже задоволені тим, що у нас тепер є новенький компʼютерний клас».
«Я займаюся робототехнікою вже три роки, і отримую велике задоволення. А з новим набором зʼявилася можливість займатися цим більш серйозно - з роботами, моторами, механікою. Тобто це вже інший рівень», - ділиться захопленням десятикласник Максим. Хлопець - програміст в гуртку робототехніки, і з цим хоче пов’язати майбутнє.
«Коли ми говоримо про майбутнє України, ми маємо думати про те, щоб наші діти отримували хорошу освіту. Щоб їм хотілося їхати за кордон. Нам дуже важливо, щоб після Перемоги наші діти лишилися в Україні. Це початок дуже великого і дуже хорошого проекту. Далі ми плануємо організувати навчання вчителів інформатики з тих шкіл, які отримали цю допомогу, в найкращих українських університетах. Хочемо вчити їх, як викладати сучасно і якісно, щоб вони цей досвід передавали дітям», - підсумував Княжицький.
Додамо, для педагогів розробили шестимісячну програму навчання (24 заняття). Це дасть можливість учителям інформатики поглибити знання про сучасні технології та їхнє використання на уроках, допоможе підходити до застосування наданої техніки творчо. Навчання стосуватиметься використання на уроках та під час підготовки до них штучного інтелекту, поглиблення та осучаснення знань про кодування, основи комп’ютера та програмного забезпечення, цифрових технологій, робототехніки та безпеки в Інтернеті.
Додаткова інформація про школи:
Полтавська №16: 960 учнів, 3 вчителі, 21 ноутбук, 21 гарнітура, 1 набір Smart Touch, 3 роутери, 8 наборів Lego.
Кременчуцький ліцей: 600 учнів, 2 вчителі, 15 ноутбуків, 15 гарнітур, 1 набір Smart Touch, 7 роутерів, 5 наборів Lego.
Решетилівський ліцей: 777 учнів, 2 вчителі, 16 ноутбуків; 16 гарнітур, 1 набір Smart Touch, 8 наборів Lego
Загалом:
Вчителі: 7
Учні: 2337
Світлана Павленко