Фінансове питання.
Сьогодні після засідання виконкому журналісти Кременчуцької газети поцікавились у міського голови Віталія Малецького, чи планують вже бюджет галузей на 2025 рік? І попросили розповісти про основні галузі: ЖКГ, освіту, охорону здоров'я, що там буде нового і що будуватимуть.
"Верховна Рада прийняла бюджет в першому читанні і ті параметри, які закладені в той бюджет свідчать про те, що ми не те, що не будемо будувати щось нове , а нам би на зарплати для людей вистачило б. Тому що там є питання щодо вилучення з місцевих бюджетів 4% ПДФО - буде не 64% залишатись (як зараз, авт), а 60%", - зазначив Малецький.
Торкнувся і питання реверсної дотації, тобто вилучення із міського бюджету коштів до державного.
"Там є питання щодо реверсної дотації, з нас 350 млн держава забере в наступному році, тому що місто заробляє більше ніж в середньому по Україні заробляють громади, тому що хтось із голів громад не хоче сваритися своїми підприємцями, своїми директорами, підприємств із власниками паїв, просто такий добрий, гарний і дуже чемний і вихований...Тому якщо в нас заберуть реверс це для Кременчука величезна фінансова втрата. Ну і ще подейкують, що можуть забрати єдиний податок з юридичних осіб, це теж для міста мінімум 50 млн грн втрати. Тому громади і мерів, і керівників міст штовхають до того, що треба не наповнювати бюджет, бо все одно в тебе заберуть", - із відповіді градоначальника.
Згадав і про поправку до держбюджету від Асоціації міст, до якої входить і Кременчук.
"Неправильна позиція, я сподіваюсь, депутати Верховної ради при голосуванні в другому читанні врахують поправка асоціації міст, які ми запропонували міські голови, ми вчора звернулися теж в міста, які мають проблеми з формуванням бюджету внаслідок втрати певних позицій до центральних органів влади щодо збереження цих доходів в проєкті бюджету 2025 року за територіальними громадами за містами", - говорить мер.
Світлана Павленко
Фото ілюстративне