Куди йдуть міські гроші?
Сьогодні на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації у Кременчуці розбирались з тим, чи дійсно у медзакладах нашого міста безкоштовно лікують хворих на коронавірус.
Так, вчора, 18 травня, на одному із кременчуцьких сайтів з'явилась інформація щодо того, що людям доводилось лікуватися власним коштом.
На це начальник управління охорони здоров’я Максим Середа запевнив, що зараз переважна більшість препаратів з національного переліку для лікування коронавірусної інфекції є в наявності.
«На жаль, вони всі закуплені за рахунок міського бюджету. Не всі препарати були, бо ми чекали на кошти, в тому числі, і від Національної служби, але хочу зазначити і в квітні у нас не були порожні полиці. Він (пацієнт) купував препарати з нацпереліку 27 квітня, а ми їх отримали 8 травня», - зазначив пан Середа.
При цьому додав, що є препарати, які не входять в національний перелік і дійсно пацієнтам доводиться їх докуповувати.
«Цей пацієнт лікувався з 27 квітня до 5 травня. І дійсно він купував їх. Препарати з нацпереліку безкоштовні. 50/50 було по пацієнту, який оприлюднив чеки, зараз люди лікуються 80/20. ( 80% бюджетним коштом, 20% - власні гроші)», - розповів головний медик Кременчука.
Ці слова викликали здивування. Бо раніше на засіданні цих штабів лунала інформація: для хворих на коронавірус, що лікуються в медзакладах, лікування безкоштовне. А виявляється - все по-іншому.
Навіть меру Кременчука Віталію Малецькому здались дивними слова підлеглого.
«Я слухав вас і не зрозумів, чи у нас лікування безкоштовне чи платне?»- питає він.
Максим Середа ж уточнює, що ліки з Нацпереліку – безкоштовні, інші – купувати самим.
«Давайте прибиватися якогось зрозумілого усім берега. Може подумаємо над компенсацією людям. Є в нас перелік, є інші препарати, але вибір між ними, можна купити звичайний аспірин, а можна аспірин «УПСА», тільки тоді хтось кудись поїде наприкінці місяця. (Мер натякнув,що хтось заробить грошей на відпочинок, авт). Я хочу, якщо ми говоримо безкоштовно, то безкоштовно, якщо ні, то давайте конкретні цифри»,- слова В.Малецького.
І більш того, він нагадав, що щодня підписує розпорядження про виділення з міського бюджету коштів на десятки тисяч гривен саме на закупівлю медпрепаратів для хворих на коронавірус. І гроші виділяють терміново, а тут така ситуація.
«Ми купуємо все, що маємо!», - знову повторився пан Середа.
І тут питання, а на які потреби пішли міські кошти? Бо сам градоначальник говорить, що їх виділяли десятками тисяч, звітували, що йдуть на потреби хворих, а тут така ситуація?
Світлана Павленко