Кременчуцька газета
Понеділок, 13 Січня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Лікарняна каса Полтавщини: доступне лікування за ціною чашки кави

8 грудня 2024 09:00

Подробиці про те, як працює благодійна організація та кому допомагає.

Не вистачає коштів на лікування або ви хочете захистити себе на випадок хвороби, сплативши всього 50 грн/місць членських внесків (це дешевше, ніж пачка цигарок чи майже філіжанка смачної кави), тоді вам слід стати клієнтом благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини». Саме вона допоможе пройти лікування, сплативши за ліки, які необхідні для вашого одужання.

Відразу зазначимо, що «Лікарняна каса Полтавщини» – це не нова благодійна організація, а організація, яка працює вже понад 21 рік. Її членами є не лише медики, а й мешканці Кременчука, району та Полтавщини.

Як каже виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко, очолювана ним організація є неприбутковою, некомерційною, благодійною, яка допомагає власникам картки «Лікарняна каса» (ЛК) та співпрацює з понад 70 лікарнями Полтавської області.

«Наша організація була створена у 2003 році, відповідно до Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» (1997 року) як членська благодійна організація. З 2012 року, у відповідності до Закону України «Про благодійні організації та благодійну діяльність», ми зареєстровані у єдиному державному реєстрі як Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Наша мета — це забезпечення лікарень медикаментами, для надання допомоги власникам картки ЛК. Ми не маємо ліцензію на медичну діяльність і не маємо права самостійно замовляти медикаменти. Ми маємо право бути тільки третіми особами, які допомагають лікарні. Відповідно до закону, ми називаємось — благодійниками, а лікарні — бенефіціарами. Лікарні отримують від нас благодійну допомогу у вигляді сплати, за лікарські засоби, що вони замовляють, згідно із нашою благодійною програмою. Суть останньої — це лікування людей за стандартами лікування та протоколами Міністерства охорони здоров’я.

Спільно з фахівцями Департаменту охорони здоров’я нами розроблений фармацевтичний формуляр, в якому містяться діагнози, відповідно до нашої програми. Усі державні лікарні Полтавщини, які погодилися з нами співпрацювати, мають право при звернені пацієнта, власника картки Лікарняної каси, замовити медикаменти для його повноцінного лікування і надати нам зворотню інформацію по використанню цих медикаментів.

У відповідності до законів України, благодійна допомога потребує суворого контролю та звітності, для чого ми розробили ще на початку нашої діяльності бланки звітності для медичних закладів — «Лист медичного супроводу», щомісячний звіт, де вказуються: ПІБ власника картки, з яким діагнозом він поступив, які медикаменти використані, хто лікар, медсестра і підпис пацієнта, які підтверджують отримання медикаментів.

Увесь процес забезпечення медикаментами хворого контролюється на трьох етапах:

1. Медсестри на місцях контролюють розподіл цих медикаментів, що є їх прямими функціональними обов’язками;

2. Лікарі у медичних закладах призначають лікування, згідно з фармацевтичним формуляром, уникаючи поліпрогмазії, тобто щоб не було препаратів, які у даний час людині непотрібні. Організм людини не може одночасно сприймати 10-20 препаратів, так як після 5 препаратів починається інтоксикація печінки. Тому медики дотримуються нашого фармацевтичного формуляру;

3. В БО «Лікарняна каса Полтавщини», коли повертаються усі Листи супроводу, здійснюється контроль уже на третьому рівні, у відповідності до нашої програми та фармацевтичного формуляру.

До формуляру включені препарати по кілька аналогів по групах та діагнозах, за їх складовою. Під кожною групою, діагнозом стоїть назва протоколу, згідно із яким ці препарати використовуються. Рішення приймає лікар, а «Лікарняна каса» отримує накладну та рахунок (що саме замовлялося) та здійснює оплату. Ми не втручаємось у лікувальний процес крім контролю, щоб все відбувалося у межах наших положень», – розповів Шевченко.

Чим зручне перебування в «Лікарняній касі»?

Сплачуючи щомісяця 50 грн, згідно з Положенням благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини», ви

1) зможете отримати:

- лікування у всіх медичних закладах Полтавської області та України (за направленням);

- медикаментозне забезпечення до трьох разів на рік, до 10 днів на випадок при стаціонарному чи амбулаторному лікуванні при гострих, невідкладних станах та загостренні хронічних хвороб (ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19 в тому числі). Сума допомоги в лікарнях Полтавської області не залежить від суми внесків, а залежить від тяжкості захворювання;

- компенсацію при лікуванні за межами Полтавської області (відповідно до чеків за придбані ліки), один випадок на рік, до 10 днів допомоги – до 20 тис грн;

- компенсацію (за чеками) за металоконструкції при травмах, за придбані порт-системи при онкопатології–до десяти річних внесків – до 6 тис грн;

- компенсацію (за чеками) за придбані комплекти покриття для операційних столів, хірургічні сітки – до одного річного внеску – до 600 грн;

2) за умови відсутності отримання медичної допомоги за останні три роки (36 місяців), маєте можливість:

- зробити за рахунок «Лікарняної каси Полтавщини» планові оперативні втручання (отримати на них лікарські вироби та засоби медичного призначення) та, згідно з чеками, за металоконструкції, одноразовий інструментарій, за штучний суглоб, кришталик отримати компенсацію–до десяти річних внесків – до 6 тис грн;

- зробити за рахунок «Лікарняної каси Полтавщини» профілактичні обстеження (зокрема, на гормони щитовидної залози, онкомаркери), МРТ, КТ–компенсація в розмірі до одного річного внеску – до 600 грн.

«При цьому, хочу зазначити, що лише через 61 день після внесення 3-х щомісячних благодійних внесків та надходження коштів на розрахунковий рахунок лікарняної каси виготовляється та активується картка Лікарняної каси – електрона персоніфікована пластикова картка, яку можна отримати з паспортом в офісі ЛК в Полтаві, виробничому підрозділі в Кременчука, у відповідальної особи по районній лікарні або замовити по пошті», – розповів Шевченко.

Як благодійна організація допомагає медустановам Кременчука?

Лише наприкінці 2024 року БО «Лікарняна каса Полтавщини» передала до лікарень Кременчука вкрай необхідне обладнання–апарати для вакуумної терапії ран.

За словами Шевченка, апарати отримали Перша міська лікарня ім. О.Богаєвського та лікарня «Правобережна».

Дане обладнання представляє собою вакуумний насос для терапії ран, суть роботи якого полягає у впливі на уражені ділянки негативним тиском, внаслідок чого з рани видаляються бактерії та надлишок тканинної рідини, яка й викликає набряк та перешкоджає кровопостачанню.

Воно призначено для пацієнтів з хронічними, гострими, травматичними, підгострими і відкритими ранами, опіками, виразками (діабетичними та від пролежнів).

Апарати можна застосовувати при ортопедичних травмах, травмах м'яких тканин, пересадки шкіри, пролежнях, виразки ніг, діабетичній стопі, опіках, при відкритих ранах живота, лікуванні хірургічних інфекцій та інших хірургічних ран.

У Першій міськлікарні нам повідомили, що медзаклад отримав 2 таких апарати, а у лікарні «Правобережна» – один, але з більшою частиною комплектуючих.

Хірурги у лікарнях зазначають, що не можуть нарадуватися ефекту від використання отриманого медобладнання.

Крім того, нещодавно Кременчуцький обласний клінічний шпиталь отримав підсилення від друзів – БО «Лікарняна каса Полтавщини» передала закладу необхідне медичне обладнання. Це хірургічний стіл.

А Кременчуцький перинатальний центр отримав від організації коагулятор.

До речі, з 24 лютого 2022 року ЛК надає допомогу пораненим чи травмованим, військовим чи цивільним, які постраждали від військових дій, та які лікуються в Полтавській області, також військовим частинам на передовій, прифронтовим шпиталям та тактичним медикам.

Як вступити до «Лікарняної каси Полтавщини»?

Вступити до ЛК можуть усі бажаючі, незалежно від віку та стану здоров’я. Щомісячний внесок – 50 грн.

«Інколи нас запитують, як ми можемо за 50 грн/міс допомогти у випадку захворювання, наприклад, у 10-20 тис грн. У нас за рік стаціонарно лікуються 30-40% власників картки ЛК, але не всі одночасно. В організації солідарний механізм — усі кошти поступають на основні рахунки в трьох банках, які мають найбільшу мережу в області. Із цих рахунків ми сплачуємо усім аптечним закладам. З нами співпрацюють мережі аптек та великі фармацевтичні гуртові фірми. При цьому йде дуже суттєва економія до 20% від загальних витрат. Це зручно, тим більше, що постачання проводиться кожного дня. Тобто, власники картки ЛК впевнені, що вони вчасно отримають допомогу в день прийому до лікувального закладу. Медикаменти лікарні замовляють трохи наперед. Тобто, людина сьогодні поступила, а самі необхідні медикаменти її вже чекають. Щось виняткове вони можуть замовити у цілодобовій аптеці або отримати наступного дня. Тим самим лікарні мають можливість забезпечувати пацієнта медикаментами без періоду очікування.

Хочу звернути вашу увагу на те, що людина, яка не є власником картки БО «Лікарняна каса Полтавщини», поступаючи до лікарні, отримує великий перелік медикаментів, при цьому рідні повинні терміново знайти чималу суму та закупити необхідні медичні препарати. Але не завжди на це є необхідні значні кошти. Враховуючи це і почала працювати «Лікарняна каса». Це вже налагоджений механізм, який дозволяє за спільні кошти допомагати власникам картки БО «Лікарняна каса Полтавщини». Сума допомоги не залежить від суми внесків, а залежить від складності діагнозу», – конкретизує Шевченко.

Ті, хто вступив до організації, отримує картку «Лікарняної каси» – персоніфікована пластикова картка, яка видається у тимчасове користування особам, електронний ключ для входу до електронної бази лікарняної каси медико-соціальних даних пацієнта.

Внесення благодійних внесків до ЛК здійснюється у представництвах банків «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Полтава-Банк», відділеннях «Укрпошти».

Юридичні особи подають список працівників та фінансовий документ про сплату щомісячних благодійних внесків.

Індивідуально приєднатися до ЛК можна через особисті кабінети банків – в розділі «Сплата за реквізитами», вказавши реквізити організації ЛК: рахунок UA933052990000026005021215946, код ЕДРПОУ 26398773 в АТ КБ «Приватбанк». Або через відділення банків, вказавши дані реквізити та сплативши перший раз 150 грн. Далі через 61 день, після отримання картки ЛК, наступні місяці вноситься по 50 грн. Також можна підключити регулярний платіж по 50 грн, як й інші комунальні платежі.

Власник картки ЛК має право:

• на безкоштовне отримання медичної послуги (безкоштовне обстеження, лікарські засоби та вироби медичного призначення) від бенефіціара (закладу охорони здоров’я) за рахунок ЛК у разі захворювання, згідно з Фармацевтичним Формуляром ЛК (перелік медикаментів);

• на юридичний захист прав пацієнта по питанням охорони здоров’я;

• отримувати від ЛК інформацію стосовно її діяльності;

• добровільно відмовитися від картки ЛК.

Адреса організації:

36023, м. Полтава, вул. Ігоря Дорошенка, буд. 33,

Тел: (050) 363-74-56, (098) 163-74-56,

тел/факс: (0532) 63-74-56.

Також шукайте сторінку БО «Лікарняна каса Полтавщини» у Фейсбуці.

 

Олег Булашев

*Партнерський проєкт


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися