
Судова справа.
Крюківський районний суд Кременчука розглянув справу стосовно пенсіонера, уродженця м. Кременчука Полтавської області, який має середню спеціальну освіту та раніше не був судимий, якого обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.4 ст.185, ч.3 ст. 357 КК України (крадіжка).
Згідно з матеріалами справи, які оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень, 10 жовтня 2024 року, близько 8-ї години ранку, обвинувачений, перебуваючи на зупинці громадського транспорту "Троїцька" в Кременчуці, розташованої біля будинку №32 по вул. Небесної Сотні помітив на лавочці шкіряну жіночу сумку, чорного кольору, залишену потерпілою. Чоловік викрав її разом з цінними речами, серед яких мобільний телефон марки «Iphone 8», кілька золотих каблучок, зокрема з дорогоцінними каменями, ланцюжок та підвіска. Сума завданого збитку становить 39 тис. 483,32 гривні. Заволодівши вказаним майном, чоловік відразу з місця скоєння кримінального правопорушення зник і розпорядився викраденим на власний розсуд.
Крім того, чоловік, попередньо викравши на зупинці громадського транспорту жіночу сумку, належну потерпілій, виявив, що в сумці окрім цінних речей знаходяться особливо-важливі документи, а саме: паспорт громадянина України та пенсійне посвідчення, оформлені на ім`я потерпілої. Після чого у нього виник прямий умисел, направлений на незаконне заволодіння паспортом та важливим особистим документом пенсійним посвідченням, шляхом їх викрадення, з метою їх використання надалі у своїх корисливих цілях, а саме, задля повернення вказаних документів потерпілій за грошову винагороду.
Під час судового засідання обвинувачений визнав свою вину, висловив щире каяття та активно сприяв розкриттю злочину. Суд врахував обставини, які пом'якшують покарання, зокрема щире каяття і добровільне відшкодування завданого збитку.
На основі всіх даних суд прийняв рішення призначити обвинуваченому покарання у вигляді пробаційного нагляду на один рік за незаконне заволодіння паспортом і пенсійним посвідченням, а також позбавлення волі на п'ять років за крадіжку майна. Однак, враховуючи щире каяття обвинуваченого та інші обставини, суд вирішив звільнити його від відбування покарання з випробуванням на строк один рік.
Цивільний позов у рамках кримінального провадження не заявлявся, а речові докази були повернуті потерпілій.
Марина Соловей