Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Кременчужанам розповіли про вплив нікотину на здоров'я мозку

25 липня 2023 16:45

Корисна інформація.

Здоров’я мозку — важлива складова стану здоров’я людини. Адже саме цей орган забезпечує нашу здатність вести продуктивне життя. У Всесвітній день мозку хочемо нагадати про негативний вплив тютюну на роботу мозку і спонукати ставитись до свого здоров’я та здоров’я оточуючих більш відповідально, адже пасивне куріння теж шкодить. У всьому світі пасивне куріння є причиною приблизно 600 000 передчасних смертей на рік, більшість (64%) серед жінок.

Отже, нікотин – речовина, що знаходиться в тютюнових виробах (сигарети, зокрема електронні, сигари, тютюнові вироби для електричного нагрівання, бездимний і жувальний тютюн), і є основною причиною залежності від них.

Нікотин впливає на мозок і його роботу в різних аспектах:

Порушення кровообігу: Нікотин звужує кровоносні судини, зокрема ті, які забезпечують кров'ю мозок. Це призводить до порушення кровообігу в мозку, що може викликати головний біль, головокружіння та інші проблеми.

Підвищення ризику інсульту: Через звуження кровоносних судин, знижується притік крові до мозку, що підвищує ризик розвитку інсульту.

Зниження когнітивної функції: Дослідження показали, що тривале вживання нікотину може призвести до порушення когнітивних функцій, зокрема проблеми з пам'яттю, концентрацією та навчанням.

Зміни в мозку: Нікотин може змінювати структуру та функції мозку, особливо в областях, пов'язаних із винагородою, насолодою, голодом. Це включає зміни у кількості нейромедіаторів, які контролюють настрій та поведінку.

Репродуктивна функція: Вплив нікотину може викликати зміни в репродуктивній системі обох статей - зниження фертильності, проблеми з ерекцією у чоловіків та зміни в менструальному циклі у жінок. Дослідження також показали, що під час вагітності вплив нікотину на мозок ненародженої дитини може призвести до розладів у розвитку, зокрема зниження розумових здібностей та проблеми з поведінкою.

Кинути курити – найкраще рішення для вашого здоров’я!

 

Завідувач Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»  Андрій ПОЛЯКОВ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися