
Парку Придніпровському — 65.
Сьогодні у Кременчуцькій міській художній галереї зібралися представники Міського парку культури і відпочинку «Придніпровський», яких об'єднала особлива подія, ювілейна дата - 65 років з нагоди його заснування.
Так, рішенням виконкому Кременчуцької міської Ради депутатів трудящих № 194 від 4 травня 1960 року був затверджений кошторис парку. Навесні 1960 року на території площею 18 гектар відбулася розмітка великого наддніпрянського міського парку. Сьогодні парк Придніпровський – пам'ятка садово-паркового мистецтва, об'єкт природо-заповідного фонду України місцевого значення, перлина Кременчука, улюблене місце відпочинку мешканців та гостей міста. Особливе місце в парку, місце сили – це набережна Дніпра з якої відкривається мальовничий, неймовірний краєвид. В будь-яку пору року – парк чудовий. Коли б ви не прийшли ви отримаєте естетичну насолоду, порадієте співу пташок, помилуєтесь квітами, зеленими насадженнями, отримаєте справжній релакс від прогулянки затишними алеями. Тож щиро привітати працівників парку «Придніпровський» зі святом з майже 15 хвилинним запізненням прийшов міський голова Віталій Малецький та його заступник Руслан Проценко.
Входячи до галереї, заступниця начальника управління культури Тетяна Чернова, як справжня тамада, почала аплодисментами зустрічати очільника міста, але самі ювіляри її підтримали не дуже охоче.
Мер вибачився за запізнення, заявивши, що зустрічався з представниками однієї з військових частин і перейшов до своїх спогадів про парк.
Він розповів, що знайшов у парку під час толоки не лише цінну монету випущену на початку 18-ого сторіччя, яка зараз коштує 1800 швейцарських франків і мріє передати її у музей, а й у ньому відбулося його перше побачення з майбутньою дружиною, а зараз він там гуляє з донькою.
Мер згадав, що саме в парку є найстаріший будинок міста – спостережна вежа, а ще натякнув, що був учасником бійок на «п’ятаку», коли нинішній перший віцемер Кременчука Володимир Пелипенко був у групі, яка виступала проти нього.
Віталій Малецький дав завдання Руслану Проценку зробити символ парку – колесо огляду більш привабливішим і взяти при цьому приклад з Білої Церкви.
Далі він подякував працівникам парку за їх роботу і зазначив, що у них невелика зарплата. Підняти її мер не обіцяв.
«Нехай майбутнє парку буде світле, мирне, переможне!»,- сказав мер і почав вручати грамоти.
Почесною грамотою було нагороджено колектив Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» (директор Мірошніченко Олександр Миколайович) за самовіддану плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури і організації дозвілля мешканців міста та нагоди 65-ї річниці з дня створення Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський»;
Сухаренко Єлизавета Олександрівна, бухгалтер Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський»
Грамотою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області було нагороджено Антоненко Валентину Віталіївну, касира квиткового Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський»;
Також грамоти отримали:
Петрик Юрій Валентинович, завідуючий технічним відділом Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський»;
Похилько Тетяна Анатоліївна, інспектор 3 кадрів Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський».
Грамотами Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, за сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі та з нагоди 65-ї річниці з дня створення Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» були нагороджені:
Скабенко Лілія Миколаївна – касир квитковий
Борченко Галина Олександрівна – оператор атракціону
Гарган Любов Олексіївна – оператор атракціону
Ворона Олександр Іванович – механік
Бабій Сергій Миколайович – слюсар-ремонтник
Соляненко Наталія Михайлівна – чергова адміністративного будинку
Омельченко Любов Іванівна – чергова адміністративного будинку
Онишенко Ірина Володимирівна – оператор атракціону
Костян Тетяна Михайлівна – оператор атракціону
Хроменко Ольга Михайлівна – озеленювач
Кравченко Маргарита Василівна – озеленювач
Стрижевська Ганна Григорівна – озеленювач
Фаль Олег Миколайович – підсобний робітник
Городніченко Валерій Григорович - сторож
Нікітін Олександр Іванович – завідуючий господарством
Левченко Вероніка Валентинівна – прибиральник території
Городецький Володимир Анатолійович – прибиральник території
Мітусова Лідія Павлівна - прибиральник виробничих приміщень
Писаренко Світлана Федорівна – оператор атракціону
Соляненко Ірина Олександрівна – прибиральник території.
Парк Придніпровський є своєрідним культурним простором, де до повномасштабного вторгнення постійно проводилися концерти, ярмарки, виступи вуличних музикантів, фотосесії, виставки, майстер-класи, спортивні змагання та творчі заходи, які сприяли розвитку культури і мистецтва у Кременчуці.
Тож, грамотами Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації було нагороджено директора Комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» Олександра Мірошніченка, головного бухгалтера Валентину Белікову, майстра відділу зеленого господарства Марину Бараннік.
«Дякуємо за вашу натхненну, сумлінну працю»,- сказав мер і надав слово ведучій, яка заявила, що шлях у майбутнє завжди лежить через хвилину. Історія – свідчення минулого.
Зберігачами історії нашого міста є наукові працівники Кременчуцького краєзнавчого музею. Тож далі слово мала директора Комунального закладу культури «Кременчуцький краєзнавчий музей» Алла Гайшинська.
А ось колектив комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» підготував ювілейний альбом, в якому зібрані вирізки з друкованих періодичних видань, в яких згадується Парк Придніпровський, починаючи з 1960 року.
Завжди в порядку тісної співпраці з колективом Парку Придніпровський знаходяться комунальні заклади культури, тому слово для привітань було надано їх директорам:
- директору Кременчуцької дитячої художньої школи ім. О.Д. Литовченка Андрію Родину, який подарував картину «Парк Придніпровський»;
- директорці Кременчуцької міської художньої галереї Надії Купенко та голові Кременчуцького товариства філателістів Володимиру Скляру.
Також теплі слова привітань промовив і директор Комунального закладу культури «Кременчуцький міський Палац культури» Сергій Ситник.
Творчий виступ гостям подарував культурно-освітній міський заклад «Славутич». До речі, теперешній директор парку кілька років був артистом танцювальної групи народного ансамблю пісні та танцю «Славутич».
На жаль, ми не побачили сьогодні на зібранні колишніх керівників парку, які вклали в нього свою душу – Валентину Кечіну та Андрія Нападайло.
Проте і колишнім і сьогоднішнім працівникам парку ми бажаємо, щоб парк Придніпровський і надалі залишався одним і з найулюбленіших місць відпочинку Кременчука. Бажаємо світу та розквіту нашого міста.
Нагадаємо, 65 років парку «Придніпровський»: чим здивував лекторій у серці Кременчука
Олег Булашев