Кременчуцька газета
Четверг, 20 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуцькі закупівлі під мікроскопом

26 травня 2024 09:00

Які питання потрапили в поле зору робочої групи очільника Полтавщини Філіпа Проніна «Прозорість та підзвітність» та які рекомендації винесено членами групи кременчуцькій владі та підприємствам міста на Дніпрі.

У жовтні минулого року очільник Полтавщини Філіп Пронін створив при Полтавській обласній військовій адміністрації робочу групу «Прозорість і підзвітність». До її складу увійшли представники департаментів облвійськадміністрації, обласних управлінь Нацполіції, СБУ, Держаудитслужби, Бюро економічної безпеки та НАБУ. З того часу члени робочої групи систематично моніторять прозорість й ефективність використання коштів державного та місцевих бюджетів і тих, які надходять за грантовими програмами.

Крім того, членами групи налаштовано взаємодію з районними військовими адміністраціями та громадами. «Кременчуцька газета» постійно слідкує за роботою цієї групи, а саме – щодо розгляду питань, які стосуються нашої міської територіальної громади. Інформацію про це розміщаємо на сайті видання www.kg.ua. Цього разу пропонуємо дізнатися про це і читачам паперової версії видання. Сьогодні ми детально зупинимось на тих питаннях, які набрали найбільшого розголосу.

Міська влада Кременчука була вимушена розірвати розсадницькі тендери
Одним із найбільш резонансних питань, яке розглянули члени групи у березні 2024 року, стало питання щодо закупівлі розсадницької продукції комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука». Тоді і представники громадськості на міських акціях, і користувачі соцмереж обурились, що в країні війна, а гроші кременчуцькі можновладці спрямовують не на першочергові витрати, а на квіточки та кущі з деревами. Очікувана вартість закупівлі була понад 3 млн 999 тис грн. На ці гроші хотіли закупити 422 дерев і 1 тисячу 902 кущі. Проте не тут то було.

«Ми проживемо без дерев. Все на армію і лише на армію»,–саме так про цю закупівлю заявили кременчужани на акції «Гроші на ЗСУ», а потім їх підтримало і багато інших містян.

Не чекаючи рекомендацій робочої групи, міська влада відмінила тендер. Слідом скасували і тендер на закупівлю однорічних квітів на суму понад півмільйона гривень.

«Бордюрні тендери»–обурення громадськості, детальний аналіз фахівців
Не менший резонанс у нашому місті і чимало дискусій серед членів робочої групи «Прозорість і підзвітність» викликали так звані кременчуцькі «бордюрні тендери». Вони свого часу привернули увагу кременчужан та членів акції «Гроші на ЗСУ». Містяни стверджували, що під час війни оновлення бордюру виглядає недоречним. Адже йшлось про 6 тендерів на суму понад 4, 5 млн грн.

Містяни навіть створили петицію до мера Кременчука Віталія Малецького з вимогою про відміну «бордюрних тендерів», але вона була проігнорована. А ось на засіданні групи «Прозорість і підзвітність» було дано доручення Держаудитслужбі і податковій службі провести аналіз закупівлі. Оскільки вже відбулися торги і було визначено переможця, то слідчому управлінню Нацполіції доручили перевірити ФОП Бєлкіну Ганну Миколаївну, яка перемогла в закупівлі.

На одному із засідань групи виконувачка обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова зазначила, що ФОП Белкіна не має матеріально-технічної бази для здійснення зазначеної діяльності. До того, в неї відсутні наймані працівники. Після сперечань обласні керманичі рекомендували кременчуцьким комунальникам розірвати договір про закупівлю послуги з поточного ремонту по заміні бортового каменю, а керівництву ШРБУ порадили знайти сезонних робітників, аби бюджетні кошти залишаться у комунальному підприємстві. Проте віз і нині там. Вірніше, справа рухається–вищезгадана ФОП найняла трьох працівників і в місті тривають роботи по так званим «бордюрним» тендерам.

Підсумки аналізу озвучені, рекомендацій – надані
Але траплялись випадки саме по Кременчуку, коли порушень не знайшли. Так у березні цього року на кількох засіданнях групи розглянули питання про закупівлю пального на 2024 рік комунальним підприємством «Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628». Сума закупівлі складала 100 млн 352 тис грн.

Членами групи вивчалися ймовірні порушення: можливо, завищена ціна, тільки один учасник тендеру.

За офіційними даними, на відкриті торги по цьому тендеру прийшов єдиний учасник – ТОВ «Інтер Джак Ойл». Він і став переможцем, як це дозволяє законодавство про публічні закупівлі в умовах воєнного стану. Пропозиція продавця на 77 тис гри нижча від очікуваної вартості, яку замовник визначив у сумі 100 млн 352 тис грн.

Також статутний капітал ТОВ «Інтер Джак Ойл» становить 428 тис грн, а закупівля – на 100 млн 275 тис грн – це теж викликало запитання.

Проте під час проведення аналізу фахівцями Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області порушень не встановлено. Виконувачка обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова зазначила, що один раз вона висловлювала зауваження щодо ціни на пальне, але зараз ціна літра пального дуже динамічна і зрозуміти, чи заявлена ціна буде завищена, можна буде констатувати лише коли буде здійснена сама закупівля пального. У результаті обговорення питання було прийнято рішення інформацію взяти до відома, а КАТП-1628 має тримати на контролі моніторинг цін на пальне і не закуповувати пальне по завищеній ціні.

Аналіз триває...
На одному із останніх засіданнях робочої групи «Прозорість і підзвітність» теж розглянули ряд питань, пов'язаних з Кременчуком. (Цей матеріал готувався 13 травня, тож взято до уваги дані, актуальні саме на цей день, авт.). Так, першим на розгляд було винесено питання про закупівлю шин автомобільних для вантажної та спеціальної техніки комунальним підприємством «Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628».

Начальник Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб розповіла, що 30 квітня служба оприлюднила через систему «Прозорро» висновок стосовно проведеного моніторингу, в якому задокументовано ряд порушень щодо невідповідності тендерної пропозиції переможцем тендерної документації.

Проте замовник оприлюднив заперечення аудиторам.

«Але, на жаль, ці заперечення не спростовують встановлені порушення»,- сказала пані Салогуб.

Заступник міського голови Кременчука Іван Москалик заявив, що комунальне підприємство, як замовник, надає своє обґрунтування і очікує на роз'яснення Держаудитслужби. У результаті ж питання залишилось відкритим.

Зараз чекають на роз'яснення, і за результатами його, влада міста буде готова надати відповідні доручення щодо спірного тендеру.

Також членами групи у Полтаві розглянуто питання про закупівлю послуг з капітального ремонту зупинок громадського транспорту: «Будинок Чуркіна» (у бік вулиці Павла Чубинського) на вул. Івана Приходька, 40, «Вулиця Миру» вулиця Миру (у бік 1-го Піщаного тупику), «Школа №29» (з міста в бік вулиці Василя Сухомлинського) на вул. Республіканській, 80, «Школа №29» (у місто в бік вулиці Єгорова) на вул. Республіканській, 41. Замовником робіт виступає комунальне підприємство «Благоустрій Кременчука». Робитиме ремонт все та ж фізособа – підприємець Бєлкіна.

Для аналізу закупівлі члени робочої групи чекали документів від замовника послуги–керівництва кременчуцького комунального підприємства. Також найближчим часом мають ще розглянути на засіданні групи питання про закупівлю послуг з благоустрою зеленої зони між житловими будинками №40-А та 42-А на вул. Правобережній у Кременчуці та про закупівлю товарів для господарства комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука».

На інформаційний запит «Кременчуцької газети» до Полтавської облвійськадміністрації нам надано роз'яснення щодо питань, які розглядали на засіданнях робочої групи «Прозорість і підзвітність» і які рекомендації по ним винесено. Детальніше дивіться в таблиці.

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися