
Журналістам повідомили, що жінка провела в кімнаті гігієни два дні, а не пів року, як про це було зазначено у скарзі.
Сьогодні, 5 квітня, у паліативному відділенні лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» (колишня інфекційна лікарня) пройшла зустріч ЗМІ з керівницею ЛІЛ Оксаною Корляковою та директором департаменту охорони здоров’я Кременчука Максимом Середою.
Зустріч відбулася через те, що минулого тижня на популярному серед кременчужан Телеграм-каналі з'явився допис про жахливі умови перебування пацієнтки в цьому відділенні.
«Паліативне відділення 4 лікарні. В яких умовах знаходяться люди які не мають коштів та близьких родичів! Жінка на відео вже півроку живе у туалеті, жодної меддопомоги, лікар навіть не заходить, завідуючий матюкає та погрожує викинути на вулицю, жінка інвалід, зламала ключицю, зробили операцію за 20000 грн (гроші на операцію дала хресниця), яка пройшла невдало, пішло відторгнення, соціальна служба відхрещується від неї я вже зверталася повсюди, вона просто лежить і помирає, ходить під себе, майже не їсть. Жодної крапельниці чи уколу», - йшлося у тексті скарги.
Джерело фото: Телеграм-канал "Х Кременчук"
Далі – допис, у якому повідомили, що жінка померла: «Вчора жінку, яка півроку була в туалеті паліативного відділення 4 лікарні, перевели до палати, приїздила соціальна служба, привезли памперси, обіцяли що випишуть ліки. А сьогодні вранці вона померла…так і не дочекалася їх».
Оксана Корлякова пояснила, що пацієнтка перебувала не в туалеті паліативного відділення, а в кімнаті гігієни. Туалетом там ніхто не користувався.
За її словами, жінка не хотіла лежати біля тяжко хворих пацієнтів, тому вона попросилася, щоб її перевели в іншу палату. В цей час вільної палати не було.
«І вона каже: «Я згодна лежать отам, тільки не біля помираючих», - слова директорки ЛІЛ «Кременчуцька».
Скаргу на популярному Телеграм-каналі опублікували не родичі. Це зробила опікунка, яка нею займалася. Завідувач паліативного відділення Андрій Гончаров сказав, що пацієнтці допомогли оформити всі документи в інтернат, прийшла опікун, взяла ці документи й зникла.
Журналістам повідомили, що жінка провела в кімнаті гігієни два дні, а не пів року, як про це було зазначено у скарзі. В цей час за нею доглядали лікарі.
«Вона лежала в чистому ліжку, з нормальними умовами. Мінялися памперси, годували тричі на день», - сказав завідувач відділення.
Оксана Корлякова доповнила свого колегу, сказавши, що пацієнтка пробула у паліативному відділенні вісім місяців. За весь цей час у неї не було жодного пролежня, що є показником якості догляду.
«Знову ж таки, виникало питання про лікування, чому там не ставлять якісь крапельниці, не лікують, не ставлять на ноги і так далі. Ще раз хочу зазначити, паліативне відділення – це відділення для пацієнтів з невиліковними захворюваннями в термінальній стадії. І тому основне медикаментозне тут лікування – це полегшення страждань і болю. Тобто це адекватне знеболення. Дані препарати знаходяться в достатній кількості у відділенні і вони призначаються по показникам згідно вираженості больового синдрому, або якихось інших синдромів. І ця пацієнтка також такі препарати знеболювальні отримувала.
Директорка ЛІЛ «Кременчуцька» Оксана Корлякова повідомила, що після смерті жінки з’явився один із далеких родичів, якому померла була племінницею.
«Вони [він, родич, - авт.] відмовилися від розтину. Ми наполягали, раз така ситуація вже виникла, давайте будемо проводити розтин. Родичі категорично відмовилися від проведення розтину. Тобто, ми були навіть зацікавлені в тому, щоб його провести», - її слова.
Максим Середа повідомив, що діагноз пацієнтки був відомий, і це була невиліковна хвороба в термінальній (кінцевій, - авт.) стадії.
Що стосується доповнення до скарги, відповідно до якого наступного дня пацієнтку перевели до палати, то за словами посадовців, це сталося, бо з’явилося вільне місце в палаті, в якій вона хотіла перебувати – там, де перебували не тяжко хворі пацієнти.
Також з цього доповнення відомо, що соцслужби привезли памперси. Максим Середа відповів журналістам, що служби допомагають пацієнтам оформлювати документи тощо, але цього разу вони ще й привезли 3-4 памперси, бо була можливість допомогти.
Артем Кузьменко
Відео Микити Ліцкевича