Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Кременчуцька газета», як і інші сайти Полтавщини, отримала пропозицію про купівлю видання: МИ НЕ ПРОДАЄМОСЯ

11 грудня 2023 12:45

“Інтерес до сайту пов'язаний з його потенціалом та якістю”, але, схоже, пропозиція – справа рук росіян.

Регіональні видання в Україні масово почали отримувати листи з пропозицією купити медіа з укладанням угоди через російський сервіс. “Полтавська хвиля”, “Коло”, “Кременчуцька газета” (Полтавщина),  “Точка доступу” (Кропивницький), мережі сайтів “Або”, “Шостка.info” (Сумщина), Вільне радіо з Бахмута, “Челайн” (Чернігів), 18000 (Черкаси), “Слобідський край” (Харків), “Маяк” (Одеса), "Без купюр" (Кропивницький) отримали ідентичну пропозицію щодо купівлі вебсайту.   

Про це повідомляє полтавська представниця ІМІ Надія Кучер та власні джерела ІМІ.

У листі людина, яка представляється Вікторією, пише, що її “підхід до придбання вебсайту ґрунтується на ідеї збереження унікальності та цінності кожного проєкту”, а “інтерес до сайту пов'язаний з його потенціалом та якістю”.

У листі також зазначено, що угоду продажу можливо провести анонімно, через Telderi (російський сервіс. – ред.) або Еscrow-сервіси, “щоб убезпечити одне одного”.

“Вочевидь, хтось почав кампанію з розбудови мережі зливних бачків”, – припускає головний редактор “Полтавської хвилі” Віталій Улибін та говорить, що їхня редакція написала відмову на пропозицію. 

Він додав, що листа редакція отримала 4 грудня і відмовилася від “заманливої пропозиції”. Але згодом він знову натрапив на цього листа й уважно його перечитав.

“Стало цікаво, як його складено. Стилістика, автопереклад, акцентування на продажі через біржі й збереженні унікальності та концепту наштовхнули на думку, що це спроба русні вийти в наш інформаційний простір. Почав розпитувати одразу колег з інших регіонів, і, дійсно, в більшості власників більш-менш впливових і великих видань також є на пошті “листи щастя”. Очевидно, що це не спроба скаму: коли редактори намагалися розкрутити “покупців” на угоду і називали завищену вартість – покупці зливаються. А отже, це не афера, а чиясь спроба створити доволі потужну мережу”, – сказав Віталій Улибін.

За його словами, такі “пропозиції” лякають, адже невдовзі регіони можуть отримати сплеск фейків і дезінформації від видань, яким раніше довіряли й навіть не знали, що їх продали.

Відмову дали й “Кременчуцька газета” та “Коло”

Головний редактор “Кременчуцької газети” Олег Булашев відповів на пропозицію, що сайт не продається. 

Виконавча директорка Вільного радіо Анастасія Шибіко в коментарі ІМІ розповіла, що кілька місяців тому редакція відчула на собі інформаційну атаку. Зокрема, через форму зворотного зв'язку на сайті редакція отримала пропозицію продати сайт.

“Ці повідомлення спершу були російською, потім – українською. Ситуація видавалася якоюсь атакою, нам постійно нагадували, що, будь ласка, дайте відповідь на це повідомлення. Ми не відповідали, бо не збирались і не збираємося продавати наш сайт і медіа взагалі. Ми вирішили, якщо в нас будуть дуже складні життєві обставини, краще закриємося. Але закриємося гідно”, – прокоментувала Анастасія Шибіко.

 

За матеріалами Інституту Масової Інформації


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися