"Девіз капеланства: "Бути поруч".
Сьогодні на прийом до міського голови Кременчука Віталія Малецького прийшли капелани Стас Татаринов і Владислав Черняєв, які надали звернення щодо взаємодії об'єднання капеланів-волонтерів з муніципальною владою для підтримки ветеранів ЗСУ та членів їх сімей (зокрема, родичів загиблих, вдів та безвісти зниклих військовослужбовців)
У ньому пропонується включити наступні ініціативи:
• Організація пам'ятних заходів сприятиме вшануванню пам'яті загиблих і зниклих безвісти, об'єднуючи громаду та допомагаючи родичам пережити втрату.
• Групи підтримки для родичів військовослужбовців, які дозволять ділитися досвідом, надавати одне одному емоційну підтримку, а також отримувати духовну допомогу від капеланів.
"Таким чином, ефективна взаємодія між капеланами та муніципальною владою сприятиме зміцненню підтримки військовослужбовців та їхніх сімей, створюючи систему, яка допоможе подолати життєві труднощі та адаптуватися до нових умов. Це підвищить стійкість громади та сприятиме психологічному й духовному відновленню тих, хто постраждав від війни", - серед іншого йшлось у зверненні.
Самі капелани нагадали про роботу у лікарнях, де лікуються поранені.
"Ми сьогодні звернулися з такою пропозицією, щоб виконувати наше служіння не тільки в прифронтових зонах, шпиталях, тому що в нас вже третій рік повномасштабна війна йде, багато у нас є ветеранів, у нас в місті також в лікарнях є поранені, які лікуються. Тож хочемо співпрацювати, щоб приходити і допомагати проводити капеланську роботу з пораненими, підтримувати їх, з їхніми сім'ями, робити заходи, щоб допомагати їм не тільки психологічно, а й духовно. Що дуже потрібно зараз. Девіз капеланства: "Бути поруч". Можливо, це буде мусульманина людина. Зараз подивимось в результат цієї зустрічі, що нам скажуть, де нам скажуть, де можна буде працювати, там і будемо працювати", - розповіли капелани.
А мер Кременчука на це звернення зазначив, що можна спробувати розпочати співпрацю.
"Дійсно, потребують підтримки наші захисники. І ми ж, коли по палатах ходили, то ми бачили, що це потрібно. Досить часто є такі, у яких немає близьких родичів поблизу... Ваша допомога в цьому плані потрібна. Але це треба робити в поєднанні з медичним персоналом спільно і з службою нашою - майбутнім ветеранським хабом з їхніми соціальними працівниками", - говорить Малецький.
Проте він вказав, що зараз є пересторога щодо того, що такої практики ще в Кременчуці не було.
Детальніше у відео Ігоря Борисевича.
Світлана Павленко
Фото авторки