Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Голова ради директорів Ferrexpo закликає Київ припинити тиск на її підприємства у кампанії проти олігархів

18 листопада 2023 08:00

Лучіо Дженовезе, голова ради директорів гірничодобувної компанії Ferrexpo, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі, дав інтерв'ю Financial Times.

 

Компанія Ferrexpo, яка видобуває і переробляє залізну руду на окатки для металургійних підприємств по всьому світу й пройшла лістинг на Лондонській фондовій біржі у 2007 році, стала об'єктом кількох судових справ із боку української влади.

Група Ferrexpo потрапила в поле зору українських правоохоронців через те, що вони намагаються стягнути активи мільярдера Костянтина Жеваго за його борговими зобов’язаннями. Бізнесмена оголошено в розшук за підозрою в розкраданні коштів, пов’язаних із банком Фінанси та Кредит, що збанкрутував у 2015 році. Костянтин Жеваго разом зі своєю сім'єю володіє 49,5% акцій компанії.

Під час свого інтерв'ю у Лондоні голова ради директорів Ferrexpo Лучіо Дженовезе заявив, що судові позови до підприємств компанії несуть у собі ризик підриву довіри інвесторів до України. На його думку, це небезпечно саме зараз, коли зруйнована війною країна критично потребує залучення іноземного капіталу.

«Ferrexpo втягнута в суперечку, яка не має саме до нас жодного відношення, — сказав Лучіо Дженовезе. — Українська влада ризикує покарати британських і американських пересічних громадян, чиї заощадження чи пенсії інвестовані у Ferrexpo».

Ferrexpo вважає, що стала жертвою зрежисованої кампанії, спрямованої на покарання її найбільшого акціонера. Компанія зіткнулася одразу з кількома судовими позовами. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб намагається стягнути з Жеваго 46 млрд грн ($1,26 млрд) активів, а Національний банк — 1,5 млрд грн.

Костянтин Жеваго був заарештований торік на французькому гірськолижному курорті Куршевель після запиту української прокуратури про його екстрадицію. Були подані позови в українські суди, щоб стягнути з Жеваго понад $1 млрд відшкодування збитків, а також були заморожені акції Ferrexpo у трьох українських дочірніх компаніях.

Українська прокуратура стверджує, що Фінанси та Кредит видавав фіктивні кредити компаніям, які в кінцевому підсумку належали Жеваго. Банк збанкрутував у 2015 році, завдавши збитків своїм кредиторам, зокрема Національному банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Минулого місяця Державна виконавча служба України видала наказ про арешт 50,3% акцій двох українських дочірніх компаній Ferrexpo від імені Націо­нального банку України. У березні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб отримав аналогічний наказ про заморожування акцій усіх трьох українських дочірніх компаній. Ferrexpo заявляє, що заморожування активів не вплинуло на її діяльність, але в кінцевому підсумку може призвести до їх конфіскації.

У компанії заявляють, що напад на її підприємства в Україні (йдеться про Полтавський ГЗК, Єристівський ГЗК та Біланівський ГЗК) є незаконним і що ні вона, ні підприємства ніколи не були стороною кредитних угод, які Костянтин Жеваго уклав із кредиторами збанкрутілого банку. У компанії повідомляють, що будь-яка спроба захоплення активів Ferrexpo неминуче завдасть шкоди міжнародним акціонерам, серед яких BlackRock, Schroder Investment Management, Acadian Asset Management, HSBC та Vanguard Group.

У коментарі Financial Times Костянтин Жеваго заперечив висунуті проти нього звинувачення у розтраті та сказав, що банк розвалився через економічний спад після вторгнення Росії в Крим і східну Україну в 2014 році.

«Це не має жодних аргументів або жодних підстав, щоб бути правдою», — сказав Жеваго виданню. Він звинуватив «повну некомпетентність» банківського регулятора в краху банку, одного зі 180 банків, які були визнані неплатоспроможними в середині 2010-х років.

Президент України Володимир Зеленський нині перебуває під тиском української громадськості, ЄС, США та МВФ, які вимагають від нього обмежити вплив олігархів на країну.

«Ми впевнені, що президент Зеленський відданий принципу верховенства права, — зазначає Лучіо Дженовезе. — Важливо, щоб президент України також виступав гарантом захисту прав і міжнародних інвесторів Ferrexpo в Україні».

Офіс президента Зеленського відмовився від коментарів.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не відповів на запит про коментар.

Національний банк відповів на запит Financial Times, що Костянтин Жеваго є кінцевим бенефіціарним власником трьох українських гірничодобувних дочірніх підприємств через свої акції у Ferrexpo, і тому їхній арешт є «законним». Конфіскація є «законною і має відношення до Ferrexpo».

У відповідь на арешти активів Ferrexpo заявляє, що це є порушенням корпоративних прав компанії і що попередні спроби заморозити її активи були скасовані українськими судами ще три роки тому.

У той самий час Державне бюро розслідувань України розпочало розслідування за підозрою в незаконному видобутку та продажу «корисних копалин», відомих як щебінь або нефракційний відсів, що використовуються для будівництва доріг.

Компанія стверджує, що нефракційний відсів — це побічний продукт переробки залізної руди на окатки, а його виробництво було офіційно сертифіковане протягом багатьох років. Однак один із керівників компанії був затриманий у зв’язку з цією справою — суд призначив йому заставу в розмірі 999 млн грн ($34 млн), що є надзвичайно високою сумою як для самого топменеджера, так і для подібної практики в Україні загалом.

Цього року акції Ferrexpo впали на 52%, у результаті чого ринкова капіталізація компанії знизилася до £464 млн. За дев’ять місяців цього року обсяг виробництва компанії впав на 58% порівняно з аналогічним періодом 2021-го через енергетичні, логістичні та інші обмеження, пов’язані з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Суд у Франції остаточно відмовив в екстрадиції Костянтина Жеваго до України

Юридичні дії щодо компанії загрожують підірвати довіру інвесторів до України, - виконавчий директор Ferrexpo в інтерв'ю Financial Times

Адвокати Костянтина Жеваго заявляють про численні порушення правоохоронців у сфабрикованій проти їх клієнта справі

 

https://biz.nv.ua/

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися