Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Дитячий будинок, пожежна частина та дитсадок: що знаходилося у нинішньому пам’ятнику недбалості у самому центрі Кременчука

23 лютого 2024 14:15

Сьогодні відомий краєзнавець Кременчука Євген Дмитрович Бергер розповів нам історію двоповерхового будинку, який з усіх боків оточив ринок «Плеяда».

У редакції Кременчуцької газети є запитання до віцемерки Ольги Усанової, яка у 2015 році палко відстоювала ідею продати будівлю колишнього дитсадка Кременчуцькій торговій гільдії. Чому ж вона останні роки так само палко не відстоювала позицію реконструкції будівлі під торговий центр, а вже багато років вона стоїть захаращена? Невже пані Усанова не бачить пам’ятник недбалості у самому центрі Кременчука?

Сьогодні відомий краєзнавець Кременчука Євген Дмитрович Бергер розповів нам історію двоповерхового будинку, який з усіх боків оточив ринок «Плеяда».

За словами краєзнавця, ця будівля була збудована у другій половині 30-х років минулого століття.

«Як ми знаємо, 37-38 роки стали апогеєм сталінських репресій. Діти репресованих батьків поміщалися у цей будинок. Це був дитячий будинок так званих дітей-ворогів народу, які підлягали остракізму», - каже Є.Бергер.

Далі він зазначає, що будівля як дитячий будинок проіснував не довго, бо прийшла війна.

«Діти були евакуйовані, але їх доля, звичайно, була не завидна.

Після війни в цьому будинку була пожежна частина, ну а потім був дитячий садок.

Зараз цей будинок без будь-якого призначення поступово руйнується, але він наче ще міцний. Якщо прикласти до нього руки, можна відбудувати і використовувати з певною користю», - каже пан Бергер.

А ми пригадаємо зовсім нещодавню історію, повְ’язану з цим будинком.

20 серпня 2015 року «Кременчуцька газета» писала, як вирішувалася доля будівлі. Цитуємо нашу новину з деяким скороченням:

«19 серпня на сесії Крюківської райради Кременчука розбушувалися небачені досіль у цій залі спекотні суперечки.

Депутат від «Батьківщини» Олег Сидоренко запропонував внести до порядку денного питання про відчуження з комунальної власності району та продаж на аукціоні будівлі колишнього дитячого садка на вулиці Шевченка, 23. Як відомо, цей будинок оточує ринок «Плеяда».

Депутат зазначив, що покупець на будівлю є – це Кременчуцька торговельна гільдія.

«Я пропонував будівлю продати ще за Андрія Коваленка (попередній голова Кременчуцького району – ред.). Там підлога прогнила, і дах скоро завалиться. Але тоді не було охочих його придбати. Тепер пішла інформація, що Кременчуцька торговельна гільдія (керівник – депутат міськради Євген Холод, -ред.) готова його купити. Будівля стоїть із 2004 року. Ми його продамо, а підприємці зроблять там торговельний центр», - пояснив своє бажання винести питання позапланово на розгляд сесії депутат Сидоренко.

З ним не погодилася присутня на сесії депутатка Автозаводської райради Оксана Піддубна. Вона заявила, що «Кременчуцька торговельна гільдія» погрузла «у боргах, як у шовках».

Після суперечки О.Піддубної та голови райради Віктора Бражененка, колегу з Автозаводської райради навіть хотіли вивести із зали, а потім головуючий оголосив перерву у сесії.

Після п'ятихвилинної «відпочинку», можливо, порадившись із однопартійцями з «Батьківщини», В. Бражененко (висуванець «Батьківщини» – ред.) підтримав О.Сидоренка, заявивши, що будівля практично в аварійному стані.

Слово попросив Микола Порицький. Він заявив, що з Кременчуцькою торговельною гільдією зараз йдуть серйозні суди з питань передачі землі під ринком і будівлями. Перевіряється законність «по Центральному ринку та «Плеяді».

«По них багато питань. Зараз немає потреби в ухваленні вами поспішного рішення», - сказав М.Порицький.

Його колега депутат Кременчуцької міськради Олександр Березянський також заявив, що виносити «спірне питання» під кінець роботи райради і «продавати все, що необхідно встигнути» - не варто.

Він як т.в.о. голови земельної комісії міськради також попросив депутатів не поспішати. Бо щодо Кременчуцької торгової гільдії «є питання».

Деякі депутати Крюківської райради підтримали пропозицію О.Піддубної, М.Порицького та О.Березянського не розглядати це питання поспіхом.

Зокрема, Сергій Шараєвський заявив, що «спірні питання не можна вирішувати поспіхом».

Але В.Бражененко заявив, що питання може бути винесене як додаткове, і депутати голосуванням визначать рішення щодо нього.

Захищати позицію «Батьківшини» на трибуну вийшла депутатка, начальниця управління сім'ї та молоді міськвиконкому Ольга Усанова.

Вона запевнила, що продавати необхідно і купити його може будь-хто, хто забажає. Тільки промовчала Ольга Усанова, що в місті вже є приклади нечесної конкуренції.

Наприклад, коли підприємець Юськів змушена щодня долати блокування свого магазину в центрі ринку, яке йому «влаштовує» Кременчуцька торговельна гільдія: то огорожу перед входом до магазину виставлять, то кіосками загородять. Не виключено, що якщо хтось інший придбає будинок колишнього дитсадка на Плеяді, то торгова гільдія заблокує його кіосками. Більше того, будівля явно готується до продажу для торгової гільдії.

Микола Порицький наприкінці розгляду спірного питання заявив, що «місто має достатньо джерел фінансування, а не лише продаж будівель».

В.Бражаненко поставив питання на голосування, та депутати не погодилися продавати колишній дитсадок, який зараз оточений ринком «Плеяда».

Проте вже за деякий час дана будівля таки схоже опинилася у власності Кременчуцької торгової гільдії».

А тепер повторимо запитання до пані Усанової: чому ж вона останні роки палко не відстоювала позицію реконструкції будівлі під торговий центр, а вже багато років вона стоїть захаращена? Невже пані Усанова не бачить пам’ятник недбалості у самому центрі Кременчука?

 

Олег Булашев

Відео Ігоря Борисевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися