Розбираємося, які тротуари цьогоріч відремонтували, на яких досі працюють дорожники, а які лише в планах.
Якісний тротуар – це важлива складова інфраструктури. Адже ніхто не хоче ненароком оступитися та підвернути ногу, гуляючи вулицями міста. Саме тротуари мають убезпечити пішоходів від можливих травм та нещасних випадків, тому їхнє покриття повинне бути рівним. А ще це важливо для мам із дитячими візками, велосипедів та людей з обмеженими можливостями.
Однак все частіше у соцмережах городяни скаржаться не лише на поганий стан асфальтового покриття проїжджої частини, а й на жахливі ями, а часом і взагалі відсутність асфальту на тротуарах. Тому на цих ділянках важко пересуватися не тільки жінкам на підборах, а й матусям з візками та людям похилого віку.
Щоб не зламати ноги – краще обійти
Одна з найбільш людяних локацій Кременчука – це Центральний ринок. Відсутня тротуарна плитка та розтрощений асфальт вздовж вул. Старшого лейтенанта Кагала (колишня вул. Першотравнева) – одвічна проблема цього місця. Неодноразово кременчужани скаржилися, а потім змирилися з тим, що біля ринку на тротуарах часто зупиняються габаритні авто для вивантаження товару в магазини, а також паркуються легковики. Саме тому й виникли «проґалини» в тротуарному покритті. Тож тут краще утриматися від проходу з дитячим візком або на підборах.
Але не лише «лицьова» сторона Центрального ринку відлякує своїм виглядом – позаду, вздовж вул. Павлівської (колишня вул. Свердлова), також ходити непросто. Якщо тротуар впритул до ринку ще непоганий, то через дорогу з’явилися асфальтові пагорби, які виникли через коріння дерев. Вони піднялися з-під землі та змінили ландшафт на власний розсуд.
Ще одне місце з жахливим тротуаром знаходиться на виїзді з Кременчука – на вул. Київській, біля комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління ім. Л.Левітана». Там хоч і немає дерев, але асфальт виглядає настільки «побитим», що краще обійти цю ділянку.
Посадовці з Департаменту житлово-комунального господарства відповіли нам, що не планують цьогоріч перекладати асфальт та плитку ні біля КТУ, ні біля Центрального ринку.
Втім це не поодинокі ділянки, на які скаржаться містяни. У Департаменті ЖКГ нам розповіли про інші скарги, які надходили від городян з початку цього року. Людей не влаштовує покриття на:
- вул. Героїв Крут, 7;
- вул. Юрія Кондратюка, 29;
- вул. Перемоги, 25;
- вул. Мрії (колишня вул. Воїнів Інтернаціоналістів), 6-А;
- вул. Європейська (від будинку №37 до перехрестя з пр. Свободи);
- вул. Небесної Сотні, 24/37 (на перехресті з вул. Івана Мазепи);
- вул. Козацька (від будинку №59 до будинку №134);
- пр. Свободи, 46.
Графік ремонту тротуарів
Цьогоріч з бюджету Кременчуцької територіальної громади для комунального підприємства «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» (ШРБУ) на ремонт вулично-шляхової мережі передбачено майже 98 млн грн. Частина цих коштів спрямована і на поточний ремонт тротуарів. Окремо для садочка №19 рішенням виконкому виділили понад 205 тис грн на переукладання тротуарної плитки.
Відповідно до графіка ремонтів, який надали у ШРБУ у відповідь на запит нашої редакції, оновлення доріг та тротуарів завершено на певних ділянках:
- вул. Єднання України, на 2 тис 202,40 кв. м площі, вартість робіт – 1 млн 772 тис 932 грн;
- пр. Лесі Українки, 74, на 146,8 кв. м площі, вартість робіт – 77 тис 64 грн;
- внутрішньоквартальних проходах по вул. Національної Гвардії (колишній пров. Гвардійський), 8, 12, 16, на 403,6 кв. м площі, вартість робіт – 270 тис 259 грн;
- вул. Олександра Халаменюка, на 68,1 кв. м площі, вартість робіт – 41 тис 479 грн;
- вул. Університетській, на 89,2 кв. м площі, вартість робіт – 54 тис 331 грн;
- внутрішньоквартальних проходах на вул. Олексія Древаля, на 157,3 кв. м площі, вартість
робіт – 81 тис 736 грн;
- внутрішньоквартальних проходах на вул. Керченській, 3А, на 248,5 кв. м площі,
вартість робіт – 117 тис 668 грн;
- вул. Богдана Хмельницького (зупинки) на 269,4 кв. м площі, вартість робіт – 115 тис 176,90 грн;
- вул. Лікаря Богаєвського, на 52,4 кв. м площі, вартість робіт – 33 тис 609,60 грн.
Загальна вартість робіт становила 3 млн 019 тис 109 грн. Об’єм робіт – 3 тис 637,70 кв. м.
Ремонт триває на пр. Лесі Українки – в багатостраждальних дворах біля будинків №№20, 22, 24, 26, 28, де замість асфальту – бруд, тому кожен дощ перетворює місцевість на болото.
Також ремонту чекають Крюків, набережна Лейтенанта Дніпрова, а також відрізок «Халаменюка-Соборна-Покровська».
Зауважимо, досі в плані стоїть ремонт покриття на вул. Небесної Сотні, на ділянці від вул. Соборної до вул. Миколаївської. Проте раніше директор Департаменту ЖКГ Іван Москалик повідомляв журналістам, що ці плани цьогоріч не реалізуються.
На нашу думку, міській владі не завадило б приділити більше уваги тротуарному покриттю у Кременчуці. Адже це маркер відношення чиновників до пересічних мешканців, які щодня за різних обставин «намотують» десятки кілометрів знайомими вулицями. Окрім цього, це ще один крок на шляху до перетворення Кременчука в туристичне місто.
А ще наше місто прагне стати європейським, де прогулятися по тротуарах – це велике задоволення, бо не треба перестрибувати через ями, чи обходити розриття, про які вже давно забули комунальники.
Нагадаємо, мешканці Крюкова чекають на Малецького.
На ремонті вулиці Небесної Сотні цього року влада поставила хрест.
Тротуар біля центрального ринку вже роками чекає на асфальтування.
У Кременчуці показали жахливий тротуар, на якому доводиться стрибати мамам з дітьми.
Артем Кузьменко
Фото Микити Ліцкевича