Кременчуцька газета
Вівторок, 12 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Чи справедливо у Кременчуці нараховують матеріальну допомогу?

12 листопада 2023 09:00

З початку 2023 року мер Віталій Малецький із п’ятьма членами свої команди нарахували собі грошей на вирішення соціально-побутових умов майже на 400 тис грн, а на допомогу мешканцям територіальної громади дали менше.

Від 500 грн до 100 тисяч гривень можуть отримати кременчужани матеріальної допомоги від міста. Про це нам повідомили у Департаменті соціального захисту Кременчуцької міської ради у відповідь на інформаційний запит.

У 2023 році збільшено видатки на неї. Так із бюджету Кременчуцької міської територіальної громади на матеріальну допомогу виділено 28 млн 223 тис грн, тоді, як минулого року ця сума складала 22 млн 75 тис 214 грн. Проте, враховуючи, що за цей період здорожчали ті ж ліки, медичні послуги, товари, то навряд чи це збільшення суттєве.

А тим часом, під час воєнного стану побільшала кількість звернень від громадян. Якщо три роки тому упродовж року за матдопомогою зверталось 3-3,5 тисяч містян, то цього року (за 2 місяці до його завершення) від мешканців нашої громади вже надійшло 7 тисяч 336 відповідних звернень. Станом на 19 жовтня 2023 року розглянули та задовільнили 7 тисяч 195 звернень. Не закритих заявок, які подавали кременчужани у 2022 році, тобто боргів, немає.

Матдопомога під час війни

У 2023 році мінімальний розмір допомоги від Кременчука становив 500 грн, а максимальний–100 тис грн. (Для порівняння: на кінець 2019 року мінімум був 200 грн, а максимум–30 тис грн, авт). Під час воєнного стану до списку осіб, які можуть розраховувати на неї, додали низку категорій. А саме: працівники підприємств, з якими призупинили дію трудових договорів через військову агресію росії проти України, що включає можливість надання та виконання роботи. А також члени сімей загиблих та постраждалі внаслідок ракетних обстрілів.

У Департаменті соцзахисту населення зазначають, що розмір матдопомоги визначається індивідуально у кожному випадку, виходячи із мотивації звернення.

Відповідно до «Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги мешканцям Кременчуцької міської територіальної громади, які опинились в складних життєвих обставинах затвердженого рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради» (Положення) при визначенні розміру допомоги або відмові в наданні комісія бере до уваги такі обставини: вік, стан здоров'я заявника, його матеріальне становище, сімейний стан, наявність родичів і опікунів та інше.

Також зазначили, що цього року виплачують у повному обсязі матдопомогу родинам загиблих на війні. Також її повністю отримали члени сімей загиблих та особи, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу торгового центру «Амстор» 27 червня 2022 року.

Цього року із бюджету Кременчуцької міської територіальної громади виплатили матдопомогу особам, які постраждали від проявів російської агресії. А саме: учасникам, які перебували безпосередньо в районах АТО у часи її проведення, а також особам із інвалідністю, які брали участь в АТО; членам сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Допомагало місто членам сімей загиблих, які безпосередньо були учасниками бойових дій та загинули під час воєнного стану у зв'язку з військовою агресією рф проти України; члену родини загиблого та особам, постраждалим внаслідок ракетного обстрілу рф Кременчука 22 вересня 2023 року. У Департаменті соцзахисту запевнили, що всі заявки, які надані цією категорією мешканців тергромади, задоволено.

Як отримати і кому вже відмовлено

Як і в минулі роки у Кременчуці матдопомога надається на підставі письмової заяви громадянина, клопотання керівника установи чи організації (зокрема і громадської), звернення депутатів всіх рівнів. Їх розглядають на засіданнях комісії із вирішення питань про надання матдопомоги мешканцям Кременчуцької міської тергромади, які опинились в складних життєвих ситуаціях, та комісії з питань надання матдопомоги деяким категоріям осіб (які захищали незалежність, суверенітет та цілісність України, членам загиблих, постраждалим учасникам Революції Гідності). Комісії в своїй роботі керуються Положенням, яке затверджено на рівні міста.

Із початку цього року 19 мешканцям нашої громади відмовлено у допомозі від міста. Причина: ненадання заявником документів, які підтверджують об'єктивність мотивації звернення. Не задовольнили заяви від громадян, які подавали її вдруге (згідно із Положенням заявник має право раз на рік отримати допомогу від міста.

Двічі її призначають у дуже крайніх випадках. Наприклад, тяжка хвороба, яка потребує тривалого лікування, авт). Не розглядали і звернення від осіб, яке вже отримували допомогу, але просили допомогти іншій людині. Звернення має подавати мешканець, який потребує фіндопомоги.

Внутрішньопереміщені особи теж можуть отримати матеріальну допомогу за рахунок Кременчуцької міської тергромади на загальних умовах. При цьому мають надати копію довідки про взяття на облік ВПО з Управління соцзахисту населення Автозаводського чи Крюківського районів.

Як подати документи

Щодо подачі заяви на матдопомогу – її треба віднести в управління по роботі зі зверненням громадян (приміщення міськради) за адресою: пл. Перемоги, 2.

Попередньо інформацію можна дізнатися за телефоном (098) 988-31-33. Тут розкажуть і про необхідний пакет документів, який треба підготувати. Але щоб не ходити двічі, на офіційному сайті міської ради (kremen.gov.ua) у розділі, який стосується діяльності управління по роботі із зверненням громадян, є бланк заяви, де вказаний перелік документів. Заяву можна заповнити вже під час візиту в мерію. Але копії інших документів треба зробити заздалегідь. У зв'язку із воєнним часом, який діє в країні, відвідувачів в адмінбудівлю не пускають. Фахівець виходить і працює із заявником на спеціальному столі. Під час оголошення повітряної тривоги робота припиняється.

Комусь крихти, комусь – десятки тисяч

На початку жовтня цього року міський голова Кременчука Віталій Малецький підписав розпорядження «Про надання матеріальної допомоги за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади». Відповідно до нього, розподілено 370 тис грн між 59 мешканцями тергромади. Хтось отримав тисячу гривень. (Як допоможуть ці кошти у придбанні дороговартісних ліків чи похованні? авт.). А хтось–3, 5, 10, 15 тисяч. Максимальна сума – 25 тис грн. По такій сумі виплатили містянам, які потребують лікування і перебувають у складних побутових умовах. Від тисячі до 5 тис грн виділяли, як допомогу при похованні рідних. Згідно із розпорядженням, найчастіше допомогу від міста отримували люди без роботи, пенсіонери, особи із інвалідністю, переселенці.

Однак суми, які їм виплачували, здаються мізерними у порівнянні з тими, які взяли собі у якості матдопомоги перші керівники Кременчука. Так у вересні цього року Віталій Малецький мав 80 тис 307 грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Не відстали від шефа секретар міськради Юрій Гриценко: мав «матеріалки» в сумі 67 тис 526 грн, та віцемерка Ольга Усанова: отримала 64 тис 765 грн такої допомоги. А там і перший віцемер Володимир Пелипенко не упустив свого – у вересні його матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань склала 62 тис 931 грн. Була вона і у віцемера Дмитра Кравченка в сумі 57 тис 726 грн. Осторонь колег не був і керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов: він отримав 63 тис 983 грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Загальна сума на 6 осіб склала майже 400 тис грн, а саме 397 тис 238 грн. Сума, яку розподілили майже між 60 (!) мешканцями громади менша, ніж на жменьку чиновників. Одне питання само собою проситься: «А це справедливо?». Хтось останні копійки тягне на лікування, а у когось пика трісне від нарахованих зарплат.

Нагадаємо, як кременчужани – користувачі соцмереж відреагували на зарплату Малецького та К за вересень у понад 100 тис грн.

Як воно, біля міської годівниці Кременчука.

Із Стабілізаційного фонду Кременчуцької тергромади виділили 4 млн грн на матеріальну допомогу АТОвцям.

Кременчуцькі VIP-чиновники продовжують отримувати матдопомогу, суми якої вражають.

 

 

Олена Ліпошко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися