
Судова справа.
11 березня 2025 року Комсомольський міський суд Полтавської області розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця м. Ноябрськ Російської Федерації, громадянина України, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні).
Як сказано в судовому реєстрі, обвинувачений на підставі цивільноправового договору працював на посаді бармена-офіціанта у період з 10 серпня 2023 року до 06 вересня 2023 року.
Відповідно до досягнутих домовленостей між працівником та роботодавцем він працював самостійно за графіком: з понеділка до неділі з 12:00 до 23:45 та виконував обов`язки бармена-офіціанта спортбару «***» у місті Горішні Плавні, а також виконував обов'язки з надання послуг клієнтам, прийняття, обліку та списання проданого товару, прийняття від клієнтів грошових коштів готівкою та в безготівковому порядку, відображення здійснюваних операцій з надходженням та продажу товарів в програмному реєстраторі розрахункових операцій «Joinposter», формування щоденних касових звітів, здачі готівкової виручки в касу підприємця та ніс повну матеріальну відповідальність за нестачу грошових коштів та товару.
Відповідальним за зберігання в касі магазину готівкових коштів та здачі до сейфа, який перебуває у магазині, в кінці робочої зміни та складання відповідних супровідних документів визначено саме обвинуваченого.
Тоді, 13 серпня 2023, під кінець робочого дня, обвинувачений перебував на робочому місці. Після закриття каси в нього виник умисел, направлений на привласнення грошових коштів з каси підприємства, ввірених йому на підставі договору про повну матеріальну відповідальність.
Реалізуючи свій протиправний умисел, обвинувачений привласнив з каси грошові кошти, отримані внаслідок здійснення торгових операцій, які були йому ввірені, у сумі 3 334 гривень 74 копійок, після чого майном розпорядився на власний розсуд.
Внаслідок протиправних дій відповідно до висновку експерта завданих становить 2 849 гривень 87 копійок.
У судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю, погодився з усіма фактичними обставинами справи, перелік яких наведено в обвинувальному акті. Надав пояснення, які узгоджуються з обставинами, викладеними в обвинувальному акті. Не заперечував суми грошових коштів, якими заволодів. У вчиненому щиро розкаявся.
Згідно з цим, суд ухвалив визнати обвинуваченого винним та призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю, пов`язаною з матеріальною відповідальністю та розпорядженням товарно-матеріальними цінностями, на строк 1 рік.
Звільнити обвинуваченого від основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням на підставі ст.75, 76 КК України, якщо він протягом трирічного строку випробування не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього такі обов`язки:
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Початок іспитового строку обчислювати з моменту проголошення вироку.
Марина Соловей