
У трьох книгах зібрані 274 герої.
Сьогодні, 28 жовтня, у КЗК «Кременчуцька міська публічна бібліотека» відбулась презентація трьох книг проєкту "Крамниця пам'яті - Герої Кременчуччини".
Захід відвідали усі охочі містяни та очільник творчої спілки журналістів Кременчуччини Володимир Шевченко, який власне і започаткував проєкт.
"Дуже круте рішення творчої спілки журналістів в особі Володимира Шевченка, який вклав в нього душу, збирав інформацію. Велика творча робота була проведена і, нарешті, після довгих вичиток, після багатьох годин болі, бібліотека пам'яті й криниця пам'яті поповнюється прізвищами справжніх українців, справжніх героїв, справжніх захисників", - ділиться літературна редакторка видань Тетяна Булат.
На презентації наголошують, що поки у світ видано лише три частини "Крамниці пам'яті - Герої Кременчуччини", але, на жаль, ще три частини у розробці. Випуск книг орієнтовно планується на лютий 2025 року.
"Хочеться додати, що книга цінна тим, що герої, про якмих описано у книзі, - це герої усього Кременчуцького району, а не тільки міста. Я б навіть не виокремлювала їх, бо це наші герої, національні герої. За що їм низький уклін та щира вдячність сьогоднішніх цивільних", - продовжує вона.
Зараз книжки зберігаються у бібліотеці, їх можна взяти у читальному залі. Також вони підуть в Національну бібліотеку ім. Вернадського (Київ), потім - у бібліотеку Верховної Ради, а згодом - у Держкомітет телебачення та радіомовлення.
"Поки що вийшло 20 примірників кожної книги. Поки так, через те, що їх будуть брати школи, будуть замовляти інститути. Багато громад нею зацікавились", - розкривають подробиці.
Придбати книги у торгівельній мережі поки не можна.
Володимир Шевченко ділиться, що у трьох книгах зібрана інформація про 274 героїв.
"Підрахувати скільки їх буде навіть приблизно немає ніякої можливості і, на жаль, цей жах продовжується. Збирається інформація, яка є максимально в будь-якому доступі. Наприклад є три сторінки матеріалів, а на когось - пів сторінки. Але ж ви розумієте, йде війна і багато інформації просто секретної", - розповідають на презентації.
Емоції людей, що працювали над проєктом, неможливо описати словами. Біль і розпач опановують усіх присутніх, залишає тільки надію на краще.
Дарина Убийкінь
Фото Микити Ліцкевича