Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

22 червня - який сьогодні день, традиції та прикмети

22 червня 2024 08:00

Цього дня не слід починати конфлікти з рідними — вони затягнуться надовго.

Яке церковне свято святкують цього дня в Україні за новим календарем і кому моляться віряни — читайте в матеріалі ТСН.ua.

Завтра, 22 червня, в православному календарі день пам’яті святого священномученика Євсевія, єпископа Самосатського. Він був однією з визначних постатей християнської Церкви в IV столітті. Його життя та діяльність відзначалися відданістю вірі, мужністю перед лицем переслідувань та активною боротьбою за православ'я.

Євсевій народився в Сирії у благочестивій християнській родині. Від ранніх років він присвятив своє життя служінню Богу і Церкві. Завдяки своєму духовному досвіду та знанням Євсевій швидко здобув авторитет серед вірян і кліру.

361 року він стає єпископом міста Самосати, яке було важливим християнським центром того часу. У період його служіння розпочався час аріанських суперечок, що призвело до серйозних конфліктів у Церкві. Євсевій активно виступав проти аріанства — єресі, яка заперечувала божественність Ісуса Христа. Він підтримував православних єпископів та вірян, допомагав відновлювати віру в різних громадах.

Євсевій зіткнувся з серйозними переслідуваннями з боку аріанських імператорів. За його активну діяльність і відданість православ'ю імператор Валент відправив його у вигнання, але після смерті імператора він повернувся до своєї пастви. Проте його діяльність не залишилася непоміченою, і вороги православ'я вирішили покінчити з ним остаточно.

Євсевій був жорстоко вбитий аріанами під час пастирської поїздки, коли відвідував одну з громад для зміцнення віри. Його мученицька смерть сталась 379 року, і від того часу він шанується як священномученик.

Прикмети 22 червня

Народні прикмети 22 червня / © Unsplash

Народні прикмети 22 червня

  • Ввечері на траві з'явилася роса — наступного дня буде ясна погода.
  • Дощить — до хорошого урожаю льону і зерна.
  • На берегом річки туман — чекайте на дощ.

Що не можна робити

Дівчатам цього дня заборонялося ходити по траві босоніж. Існувало повір'я, що інакше вони залишаться старими дівами. Також не можна пліткувати, тому що погіршиться здоров'я. А ще не слід починати конфлікти з рідними — вони затягнуться надовго.

Що можна робити 

Зазвичай в цей період займалися справами на городі і в полі. Особливо важливо обробити городину від шкідників. Також вважалося, що цього дня важливо поділитися рибою, яку впіймали. Але їсти її не варто, краще зачекати іншого дня.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися